Minitenis

TENISOVÁ PŘÍPRAVKA 4 – 6 let

Do tenisové přípravky jsou zařazeni nejmenší dětičky, úplní začátečníci kde je kladen velký důraz na průběh tréninku hrou a osvojení si základních herních technik a správné koordinace pohybu. Malé děti neudrží koncentraci a soustředění po celých 60 minut tréninku a proto tento typ tréninků probíhá ve skupinkách  3-5 dětí na zmenšeném kurtu přes menší síť a s balóny vhodnými pro tuto věkovou kategorii.  Jsme si vědomi, že tenis je jednostranný sport a děti tak mohou využít i pohybovky s trenérem kde využijí během tréninkové hodiny kompenzační cvičení formou zábavných her

Celoroční nábor nových dětí má na starosti Lukáš Chalupa, tel. 603967042


MINI TENIS (6-7 let)

Minitenis je hra která je určena pro hráče 6 – 7 let. Hraje se přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. 

PROČ MINITENIS?

Minitenis umožňuje dětem formou hry rozvíjet všechny herní dovednosti. Minitenis je při správném metodickém postupu a při postupném zdokonalování na malém dvorci pro mladé hráče nenáročný a zábavný. Děti mají ze své tělesné výšky podobnou perspektivu pohledu na minitenisový dvorec, jako dospělí na dvorec normální. To jim umožňuje trénink prakticky všech úderů a herních činností, které trénují dospělí. Většina dětí je po několika týdnech, event. měsících tréninku, schopna hrát tréninková cvičení a minitenisové zápasy se svými vrstevníky, což je baví mnohem víc než odpalování míčů nahrávaných trenérem přes „obrovskou“ síť. Navíc si automaticky osvojují základní taktické návyky. V minitenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí celou škálu tenisových úderů, trénují se různé herní situace, dbá se na přesnost umístění míče, neprosazuje se technika. Hráči hrají soutěže o body prostřednictvím cvičných zápasů. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

Minitenis je „zmenšený tenis“ umožňující dětem ve věku od šesti let (někdy i mladším) hrát podobně, jako hrají dospělí na normálním kurtu. Kurt je menší , síť je nižší (cca 85cm), míče jsou lehčí a měkčí, rakety kratší a lehčí (doporučená délka 56-62 cm).

CO NENÍ VHODNÉ PRO MINITENIS?

Pro minitenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro babytenis nebo závodní tenis pro jejich váhu a vyšší odskok. Z tohoto důvodu je hra s těmito míči pro děti velmi problematická. S jinými něž měkkými míči dochází k neúspěchům ve hře a tím by se podporovala nechuť dítěte o tuto pohybovou aktivitu.

HRA O BODY

Hraje se na dvorci pro minitenis (rozměry viz. obrázek).

Minitenis

Hraje se na jeden nebo dva vítězné sety do deseti bodů (jednoduché počítání) – za stavu 9:9 rozhodující bod.

Podání pouze jedno zespodu, jako forhend (v případě teče sítě se podání opakuje).

Nadhozený míč pro podání musí dopadnout za zadní čáru nebo na ni, nikoli však před zadní čáru.

Podává se do pole ohraničeného čarou pro podání.

Podávající hráč musí stát v momentu zásahu míče za zadní čárou.

Podávající hráč se určí losem (stejně jako u normálního tenisu). Dále podává vždy ten, kdo prohrál poslední bod.

Podání se musí nechat dopadnout. Dále je možno hrát na jeden dopad nebo bez dopadu (volejem).

DRŽÍME SE DLE TENISOVÉHO DESATERA – KLIKNOUT ZDE

NÁŠ TRENÉRSKÝ TÝM 

Dětské tenisové rakety – jak správně vybrat

Výběr správné dětské rakety je velmi důležitý, protože tím usnadníte tenisové začátky vašich dětí. Hra bude pro ně zábavou a současně nezatížíte tolik jejich ruku a rameno.

Tělesná výška a herní technika jsou nejdůležitější parametry pro délku rakety!!!

Správnou velikostí rakety usnadňujete dětem tenisovou hru:

 u těchto raket je rozhodující faktor váha a barva :-).

Dle našich zkušeností, vybírají děti těchto věkových kategorií především podle barvy nebo hráčského vzoru jako je Federer, Nadal, Djokovič

Dětské rakety od 4. let – s označením délky 17 inch (ca 43 cm), vhodné pro dítě s výškou cca 80 cm.

Dětské rakety od 5-6 let – s označením délky 19 inch (ca 48 cm) vhodné pro dítě s výškou cca 100 cm.

Dětské rakety od 7 let – s označením délky 21 inch ( ca 53,5 cm) vhodné pro dítě s výškou cca 110 cm.

Dětské rakety od 8 let – s označením délky 23 inch ( ca 58 cm) vhodné pro dítě s výškou cca 120 cm.

Tyto tenisové rakety jsou nejčastěji z kombinovaných levnějších materiálů Titanium – hliník, proto jsou jednodušší a cenově levnější a především odolnější. Poznáte je podle tzv. vloženého krčku, kdy střed rakety není z jednoho kusu.