Babytenis

BABY TENIS (8 – 9 let)

Učíme děti mít hezký vztah ke sportu. Rozvíjíme jejich chuť se zlepšovat, „pilují“ techniku (horní podání, voleje, hra na celý kurt, atd.). Společně s ostatními kamarády, a za podpory trenéra, se účastní prvních tenisových turnajů na velkém kurtu. Stále se hraje s měkkými balony. Turnaje se hrají systémem skupin, tzn. každý s každým. Až následně jsou zápasy o umístění, všichni mají tedy možnost si hezky zahrát. Turnaje trvají jeden den, jde hlavně o propojení hry a pohodové atmosféry. Babytenis je hra, která je určena pro hráče 8 – 9 let. Hraje se přes tenisovou síť s odlehčenými míči, kdy se míč odráží   krácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.

PROČ BABYTENIS?

Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti získané v minitenise. Přechod  z minitenisu k   babytenisu je při správném metodickém postupu a při postupném zvětšování dvorce pro mladé hráče nenáročný a trvá pouze několik týdnů. V babytenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí nejenom správnou techniku tenisových úderů, ale trénují i různé herní situace, hrají soutěže o body a v neposlední řadě i cvičné zápasy. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

CO NENÍ VHODNÉ PRO BABYTENIS?

Pro babytenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro závodní tenis z důvodu jejich váhy a vysokého odskoku. S těmito míči je hra pro děti velmi problematická. Při hře končí většina bodů tím, že míč jednoho hráče přeskočí, popřípadě že jeden z hráčů zahraje „nechytatelně rychlý úder“, bez jakéhokoli taktického záměru, kamkoli do soupeřovy poloviny.

HRA O BODY

Zápas v babytenise se hraje na jeden set do 6ti gamů, za stavu 6 : 6 se hraje tie-break.. Můžeme se  setkat i s jinými  hracími systémy např. do 4 gamů, nebo super tie-break….Většinou záleží na trenérovi, pořadateli… jak nastaví pravidla. Ve hře o body hrají zápasy mezi sebou chlapci  s dívkami dohromady. Je dobré znát pravidla před zahájením tréninku,  turnaje atd. Důležité je vychovávat děti k fair play a naučit je vést tenisový zápas k potěšení ze hry.

DRŽÍME SE DLE TENISOVÉHO DESATERA – KLIKNOUT ZDE

NÁŠ TRENÉRSKÝ TÝM 

Dětské tenisové rakety – jak správně vybrat

Výběr správné dětské rakety je velmi důležitý, protože tím usnadníte tenisové začátky vašich dětí. Hra bude pro ně zábavou a současně nezatížíte tolik jejich ruku a rameno.

Tělesná výška a herní technika jsou nejdůležitější parametry pro délku rakety!!!

Správnou velikostí rakety usnadňujete dětem tenisovou hru:

 u těchto raket je rozhodující faktor váha a barva :-).

Dle našich zkušeností, vybírají děti těchto věkových kategorií především podle barvy nebo hráčského vzoru jako je Federer, Nadal, Djokovič

Dětské rakety od 4. let – s označením délky 17 inch (ca 43 cm), vhodné pro dítě s výškou cca 80 cm.

Dětské rakety od 5-6 let – s označením délky 19 inch (ca 48 cm) vhodné pro dítě s výškou cca 100 cm.

Dětské rakety od 7 let – s označením délky 21 inch ( ca 53,5 cm) vhodné pro dítě s výškou cca 110 cm.

Dětské rakety od 8 let – s označením délky 23 inch ( ca 58 cm) vhodné pro dítě s výškou cca 120 cm.

Tyto tenisové rakety jsou nejčastěji z kombinovaných levnějších materiálů Titanium – hliník, proto jsou jednodušší a cenově levnější a především odolnější. Poznáte je podle tzv. vloženého krčku, kdy střed rakety není z jednoho kusu.